Parkovací stání Green Village

Ve spolupráci se společností D&CC Czechia s.r.o. jsme se podíleli na zajímavém developerském projektu Green Village, který se nachází v bezprostředním sousedství s golfovým resortem Konopiště na Benešovsku.

V první etapě se nabízí 21 rodinných domů. Celkově zde v navazujících etapách vznikne takových domů okolo 100.

  • Co bylo původním záměrem a jak to celé dopadlo?Ke každému domu této etapy jsme měli dodat 1 parkovací stání na 2 osobní vozidla. Jednalo se o rám z ocelové konstrukce profilů HEA v kombinaci s prvky z jackelu různých formátů. Vše ukotvené do betonových patek. Krytina měla být dle původního zadání tvořena silným tvrzeným sklem.
  • V průběhu času došlo k optimalizaci a přes variantu v plném polykarbonátu, jsme se dostali na finální řešení krytiny z trapézového plechu, aby celý charakter co nejvíce odpovídal charakteru rodinných domů, u kterých byla použita stejná krytina.
  • Podobným postupným vývojem prošlo i samotné umístění parkovacích stání, kdy původně měl mít každý domek své, ale nakonec se počet snížil na výsledných 9. Jednoduchá krytina se po instalaci vzorového parkovacího přístřešku doplnila o designové okapy a opláštění vnější i vnitřní části stropní konstrukce klempířskými prvky.

Přes drobné komplikace s načasováním, kdy se vše měnilo, upravovalo a ladilo prakticky za pochodu, se nám nakonec podařilo vše vyrobit, dodat i úspěšně namontovat v požadovaném termínu. Výsledné konstrukce prošly povrchovou úpravou žárovým zinkováním a finálním nátěrem polyuretanovou barvou RAL 9002. Ve stejné barvě byly provedeny i klempířské prvky tvořené trapézovými plechy T-18 hr. 0,75mm a okapovými komplety.

Aktuálně na tento projekt ještě dokončujeme interiérová schodišťová madla v povrchové úpravě z komaxitu, vnější branky včetně dřevěných výplní a zastřešení zahradních objektů z falcovaného plechu.

Potřebujete své auto taky pod něco schovat? Nebo chcete nový plot? Ozvěte se! Rádi Vám v tom pomůžeme.